Standerhejsning i Falcon BMX 14. April kl. 11.00

Søndag den 14. April afholder klubben standerhejsning med start kl. 11

Her vil der blive præsentation af bestyrelsen, trænerne og klubbens udvalg for sæson 2019.

Udvalgene i klubben mangler hjælpere, der udsendes info omkring arbejdet i udvalgene sammen med officiel invitation til Standerhejsningen. Klubben håber at flere vil tilbyde hjælpe til klubbens udvalg for sæson 2019.

Der vil blive arrangeret træning for klubbens ryttere.
Klubben vil herefter være vært for en let frokost.
Der bliver afholdt BMX loppemarked på dagen, hvor alle har mulighed for at sætte en lille bod op og sælge de BMX ting man har liggende i skabe og garagen. Det er både stumper til cykler og udstyr samt tøj til rytteren der må medbringes på dagen.

foreløbigt program for dagen:

Kl. 10:30 – Kom og sæt din stand op
Kl. 11:00 – Standerhejsning
Kl. 11:15 – Træning på banen
Kl. 12:00 – Frokost (Boller med pålæg)
Kl. 11:15 til ca. 12:30 – Loppemarked .